Urządzenie All in One OptiPlex 5400 – wszystko, co musisz wiedzieć o tym komputerze 

Komputer stacjonarny Dell OptiPlex 5400 All-in-One to potężna, wydajna i nowoczesna maszyna wyposażona w procesor Intel 12. generacji o nazwie Alder Lake

Jeśli szukasz komputera stacjonarnego typu all-in-one, który oferuje najwyższą wydajność i elegancką konstrukcję, to Dell OptiPlex 5400 (https://www.kuzniewski.pl/k3126,all-in-one-dell-optiplex-optiplex-5400.html) może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Ten potężny system jest wyposażony w monitor o przekątnej 23,8 cala i waży zaledwie 6 kg – jest więc idealny dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce, nie rezygnując z jakości i mocy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej jego specyfikacji, abyś mógł zdecydować, czy jest to właściwy wybór.

Dell OptiPlex 5400 – jakie komponenty przygotował producent?

Komputer stacjonarny Dell OptiPlex 5400 All-in-One to potężna, wydajna i nowoczesna maszyna wyposażona w procesor Intel 12. generacji o nazwie Alder Lake

Komputer stacjonarny Dell OptiPlex 5400 All-in-One to potężna, wydajna i nowoczesna maszyna wyposażona w procesor Intel 12. generacji o nazwie Alder Lake. Wyposażony jest w dysk SSD zapewniający szybki dostęp do pamięci masowej oraz do 64 GB pamięci RAM DDR4, która umożliwia wykonywanie wielu zadań bez opóźnień. Zintegrowany układ graficzny Intel UHD Graphics 770 zapewnia doskonałą jakość obrazu, a jego unikalna konstrukcja oszczędza miejsca, łącząc wszystkie komponenty w jednym urządzeniu, a nie w postaci wielu urządzeń zajmujących miejsce w przestrzeni roboczej. Jego smukły profil sprawia, że jest przyjemny dla oka dzięki eleganckiej estetyce, która idealnie pasuje do każdej przestrzeni roboczej.

Jakie porty otrzymujemy wraz z Dell OptiPlex 5400?

Komputer stacjonarny Dell OptiPlex 5400 to imponująca maszyna typu „wszystko w jednym”, która ma wiele portów do podłączania urządzeń zewnętrznych. Dwa porty USB 3.2 Gen 1 Typu A, jeden port HDMI 2.0, port DisplayPort, porty Thunderbolt 3 typu C i jeden port RJ45 Ethernet LAN (https://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI). Całość zapewnia opcje połączeń niezbędne do podłączenia urządzeń peryferyjnych lub połączenia z innymi maszynami w infrastrukturze sieciowej. Dla zwiększenia elastyczności dostępne są również złącza audio, w tym gniazda wejścia/wyjścia mikrofonowego oraz gniazda wyjścia liniowego, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo podłączyć do systemu słuchawki lub głośniki bez konieczności stosowania przejściówek i dodatkowych kabli, które zagracają przestrzeń roboczą.

Dell OptiPlex 5400, a bezpieczeństwo danych w firmie

Funkcja BitLocker Drive Encryption zapewnia pełne szyfrowanie dysku, a także umożliwia pełną kontrolę nad tym, kto może przeglądać pliki przechowywane na dyskach wymiennych podłączonych przez porty USB, bez konieczności wcześniejszego konfigurowania oprogramowania – to prawdziwa wygoda podczas pracy zdalnej.

Ponadto dostępne są opcje takie jak Credential Guard i Device Guard, które zapewniają dodatkową ochronę dzięki środkom bezpieczeństwa opartym na wirtualizacji, zaprojektowanym w celu ograniczenia punktów dostępu, aby zapobiec nieautoryzowanemu wykonywaniu kodu na komponentach sprzętowych.

Dell OptiPlex 5400 pomaga skutecznie chronić dane. System zawiera układ szyfrowania TPM 2.0 zapewniający bezpieczne przechowywanie poufnych informacji, a także technologię Intel vPro, która pomaga chronić przed złośliwymi atakami z zewnątrz, wykrywając zagrożenia.