Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do pracy?

Najczęściej, kiedy mówimy o komputerach czy laptopach, pierwsze skojarzenie jakie przychodzi do głowy jest ściśle związane z grami komputerowymi

Najczęściej, kiedy mówimy o komputerach czy laptopach, pierwsze skojarzenie jakie przychodzi do głowy jest ściśle związane z grami komputerowymi. Nie jest to błąd, ale nie można zapominać o tym, jak dobrze dobrany sprzęt jest w stanie pomóc nam w pracy. Niezależnie od tego czy prowadzimy własną działalność gospodarczą, czy też nasza praca po prostu wymaga przemieszczania się.

Urządzenie biznesowe, czyli jakie?

Najczęściej, kiedy mówimy o komputerach czy laptopach, pierwsze skojarzenie jakie przychodzi do głowy jest ściśle związane z grami komputerowymiCzęsto mówi się np. o telefonach dla biznesmenów i co prawda, oferują one wiele możliwości, ale nie wszystkie zadania jesteśmy w stanie zrealizować z poziomu smartfona. Prezentowanie też niektórych materiałów klientowi w ten sposób, może być odebrane za nieprofesjonalne. Natomiast komputera stacjonarnego, z naturalnych względów nie będziemy przecież ze sobą wozić.

I tutaj z odpowiedzią, przychodzą producenci laptopów. Często mają one jednak złą reputację. Uważa się, że mają małe ekrany i muszą być ciągle podpięte do prądu. Faktycznie mogło tak być w przeszłości, jednak w dzisiejszych czasach technologia dostarcza nam odpowiedzi na tego typu problemy.

Na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, należy pamiętać, że laptop to urządzenie przenośne, a jego transport nie powinien nam sprawiać dodatkowych trudności. Jeżeli często podróżujemy to warto rozważyć ekran o przekątnej około 15 cali. Z pewnością takie urządzenie powinno pozostać wydajne. Dobre podzespoły nie są wymagane tylko do komputerów, na których mamy zamiar grać. Raczej nikt nie chciałby się znaleźć w sytuacji, kiedy podczas ważnej prezentacji nasz komputer się zacina i odmawia posłuszeństwa.

Niemniej ważną rzeczą jest też ilość dostępnych złączy w takim urządzeniu. Powinna ona nam pozwolić na swego rodzaju uniwersalność. Jedno złącze USB to w wielu przypadkach stanowczo za mało. Koniecznym również wydaje się być złącze HDMI, tak aby nasze prezentacje nie przedstawiać tylko na ekranie, a mieć możliwość podpięcia urządzenia jakim jest np. rzutnik. Do podstawowego wyposażenia powinno również zostać dodane złącze LAN, które umożliwi nam podłączenie się do sieci przewodowej, niejednokrotnie stabilniejszej od łącza Wi-Fi.

Tylko jakiego producenta wybrać?

Jeśli chodzi o laptopy biznesowe, tutaj w czołówce producentów bez wątpienia znajduje się firma Dell, która specjalizuje się w tego typu produktach. Warto zwłaszcza zainteresować się serią Dell Precision 15 3560, która posiada wszystkie wspomniane wcześniej cechy, a ponadto cechuje się solidnym wykonaniem, tak żebyśmy mogli być spokojni w trakcie transportu naszego laptopa (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k5107,laptopy-dell-precision-precision-15-3560.html).