Lenovo ThinkCentre M70s pod lupą, czyli test „czy warto”

W skład serii Lenovo ThinkCentre M70s wchodzą trzy modele

Pod lupę weźmiemy dzisiaj jeden z bardziej interesujących sprzętów, mianowicie Lenovo ThinkCentre M70s (www.kuzniewski.pl). Kompaktowy komputer biurowy spełni pokładane w nim nadzieje u wszystkich, którzy cenią sobie wydajność oraz przestrzeń. Urządzenie potrzebuje niewielkiej ilości miejsca do zagospodarowania dzięki obudowie z serii Small Form Factor, a może zapewnić wydajność standardowego komputera stacjonarnego.

W skład serii Lenovo ThinkCentre M70s wchodzą trzy modeleCzym zatem może jeszcze zaimponować sprzęt z serii M70s? Na pewno wypadałoby wspomnieć o Comet Lake S, jest to oczywiście zestaw procesorów dziesiątej generacji, który oferuje długą żywotność, wbudowane warunki użytkowania oraz obsługę zestawu narzędzi takich jak: OpenVINO w dystrybucji Intel, Intel Media SDK oraz technologia Intel vPro. Oczywiście Comet Lake S działa w zakresie od czterech do dziesięciu rdzeni o zwiększonej przepustowości. Jednakże do najważniejszych cech tej platformy należą takie aspekty jak:

  • Głębokie uczenie AI, które wykorzystując nawet dziesięć rdzeni obliczeniowych dzięki czemu uzyskuje wyższą wydajność wnioskowania głębokiego uczenia w porównaniu z poprzednią generacją,
  • Wydajność, która jest nawet o 31% wyższa w porównaniu do poprzedniej generacji,
  • Wciągająca grafika oraz multimedia, które zapewniają streamowanie treści 4K na wielu wyświetlaczach.

W skład serii Lenovo ThinkCentre M70s wchodzą trzy modele. Tak naprawdę modele 11DC005CPB oraz 11DC005DPB różnią się jedynie wielkością dysku. Kolejno pierwszy z nich posiada dysk o pojemności 256GB, a drugi 512GB. Oba warianty są wzbogacone 6-rdzeniowym procesorem Intel Core i5, 8 GB ram, obudową SFF oraz obsługą beznarzędziową. Jeżeli chodzi o ostatni model nosi on nazwę 11DC005EPB. W skład tego wariantu jak we wcześniejszych również wchodzi obsługa beznarzędziowa, 8GB ram oraz obudowa SFF. Dużą różnice wprowadza procesor, który jest jedynie 4-rdzeniowy, a pamięć dysku kończy się na 256GB, aczkolwiek powinno to spokojnie wystarczyć dla mniej wymagających użytkowników.

Reasumując sprzęt z serii M70s od Lenovo jest dobrym pomysłem na zakup jeżeli interesuje Cię wydajność oraz jak najmniejsze wykorzystanie przestrzeni. Miniaturowy rozmiar urządzenia w połączeniu z mocą oraz jakością, którą posiada może być naprawdę ciekawym rozwiązaniem dla firm, które stawiają na elegancję oraz niezawodność. Możliwość korzystania z narzędzi z dystrybucji Intel oraz streamowania treści 4K na wielu wyświetlaczach może być tylko dodatkowym argumentem, który pozytywnie wpłynie na decyzję o zakupie tego sprzętu.