Laptop multimedialny – sprzęt o uniwersalnym charakterze

Standardowy laptop multimedialny wprost idealnie nadaje się do słuchania muzyki, przeglądania fotografii, oglądania filmów i seriali, grania w niezbyt zaawansowane gry, surfowania po stronach internetowych, a nawet realizowania czynności biurowych

Z roku na rok wzrasta popularność laptopów multimedialnych, czyli komputerów pełniących rolę przenośnego centrum rozrywki. Doskonale sprawdzają się one podczas realizowania wszelkich standardowych zadań – zwłaszcza w zakresie korzystania z rozmaitych materiałów audiowizualnych. Z tego względu są bardzo często wybierane przez młode osoby w wieku 15-30 lat. Oczywiście warunkiem zadowolenia jest postawienie na model oferujący optymalne parametry użytkowe.

Wysoka jakość w atrakcyjnej cenie

Standardowy laptop multimedialny wprost idealnie nadaje się do słuchania muzyki, przeglądania fotografii, oglądania filmów i seriali, grania w niezbyt zaawansowane gry, surfowania po stronach internetowych, a nawet realizowania czynności biurowych

Standardowy laptop multimedialny wprost idealnie nadaje się do słuchania muzyki, przeglądania fotografii, oglądania filmów i seriali, grania w niezbyt zaawansowane gry, surfowania po stronach internetowych, a nawet realizowania czynności biurowych. Dzięki temu jest postrzegany jako sprzęt uniwersalny. Co istotne, kosztuje wyraźnie mniej od biznesowego czy gamingowego odpowiednika, dlatego stanowi świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy dysponujemy ograniczonym budżetem lub chcemy nabyć konstrukcję przeznaczoną do zastosowań typowo domowych. Godny polecenia jest np. model Kuźniewski Lenovo ThinkBook 16p G2, ponieważ łączy w sobie estetyczny design z dużą wytrzymałością i w pełni satysfakcjonującą wydajnością.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze?

W przypadku laptopa multimedialnego najważniejsze znaczenie ma oczywiście zamontowany ekran, który odpowiada za jakość wyświetlanego obrazu. Powinien mieć przekątną co najmniej 14 cali i oferować rozdzielczość Full HD, ewentualnie 4K. Pożądana jest dodatkowo matryca wykonana w technologii IPS o matowej powłoce. Z jednej strony gwarantuje bowiem szerokie kąty widzenia i zaskakująco nasycone barwy, z drugiej zaś nie odbija uciążliwych refleksów świetlnych. Oto pozostałe kluczowe wymagania:

  • pamięć RAM o pojemności co najmniej 8 GB
  • bezawaryjny dysk SSD przyspieszający działanie komputera
  • pełnowymiarowa klawiatura z blokiem numerycznym
  • czterordzeniowy procesor
  • łączność bezprzewodowa w standardzie Wi-Fi i Bluetooth
  • duża liczba złącz (HDMI, USB, USB typu C, wejście na słuchawki, czytnik kart pamięci itp.).