Firmowe laptopy HP EliteBook 650 G9

Laptop biznesowy to narzędzie niezbędne do produktywnej pracy

Laptop biznesowy to narzędzie niezbędne do produktywnej pracy. Urządzenie to musi bowiem mieć odpowiednie parametry, w innym przypadku słabe właściwości laptopa mogą znacząco opóźnić pracę pracownika. Na co więc zwrócić przy wyborze firmowego laptopa?

Dla kogo będzie odpowiedni biznesowy laptop?

Laptop biznesowy to narzędzie niezbędne do produktywnej pracy

Biznesowy laptop nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób pracujących na etacie w firmach. Takie urządzenie będzie bowiem odpowiednie również dla freelancerów, którzy pracują z domu bądź studentów mających intensywne studia.  Niemniej jednak, laptop jest winien być przede wszystkim bardzo wydajny, wytrzymały i wyższej klasy. Ważne podkreślania jest również to, że sprzęt taki musi być odporny na transport w różnych warunkach, a co najważniejsze – musi być zdolny do wykonywania różnych zadań jednocześnie, na różnych systemach. Zatem, nie bez powodu niektóre sprzęty nazywane są biznesowymi. Będą to najczęściej laptopy z przekątną ekranu, która jest poniżej tej standardowe, a więc 15,6 cala – z uwagi na pracę w różnych miejscach (czasem nawet w kawiarniach), mniejszy rozmiar sprzętu jest poręczniejszy. Dlatego też, na szczególną uwagę zasługuje laptop do pracy – HP EliteBook 650 G9 (https://www.kuzniewski.pl/k5437,laptopy-hp-elitebook-elitebook-650-elitebook-650-g9.html).

HP EliteBook 650 G9

HP EliteBook 650 G9 to laptop przeznaczony do pracy. Urządzenie to może pochwalić się zainstalowaną pamięcią RAM 16 GB, dzięki czemu praca będzie szybsza i płynna. Pamiętać ta gwarantuje również uruchomienie kilka aplikacji naraz.

Ważne podkreślenia jest fakt, że HP EliteBook 650 G9 posiada wbudowany dysk SSD, dzięki czemu laptop jest szybki i się zacina. Pozwala to bowiem na szybsze uruchomienie aplikacji i pracy na nich niż na dysku HDD. Ponadto, dysk SDD jest gwarantem cichej pracy i co najważniejsze, jest bardziej odporny na mechaniczne uszkodzenia.

Niewątpliwie, ogromnym plusem tego urządzenia jest złącze Thunderbolt, którego przepustowość wynosi do 10 Gb/s. Oznacza to, że transmisja danych realizowana jest w błyskawicznym tempie. Co ciekawe, laptop HP EliteBook 650 G9 ma wbudowany czytnik linii papilarnych, a więc zabezpieczenie tego sprzętu jest na najwyższym poziomie – osoby trzecie mają bowiem zablokowany dostęp do firmowych, poufnych danych. Dużym atutem będzie również podświetlana klawiatura w nocy – będzie to szczególnie przydatne dla osób, które pracują bądź kończą pracę w nocy.

HP EliteBook 650 G9 pracuje na systemie Windows 11 Professonial, które łączy wydajność oraz możliwość spersonalizowania wielu czynników mogących ułatwić codzienną pracę. System ten ma również przejrzysty wygląd elementów systemowych, dzięki czemu bardzo rozbudowane menu i widżety zoptymalizują pracę. Natomiast sam model procesora Intel® Core™ i5 12gen 1235U jest podstawą wydajności laptopa. Jednostka Intel Core i5 pozwala bowiem, aby urządzenie było wielozadaniowe.